O nás

Jsme RadioDixie.
Portál a rádio na vlnách Ameriky

 

Na počátku byl zvuk. Zvuk nakřáplé elektrické kytary, řvoucího motoru, revolveru ráže .45 i správně neotesaného jižanského dialektu. RadioDixie založilo v roce 2013 několik nadšenců, kteří si tenhle zvuk zamilovali. Jestli ho máte taky rádi, jste na správném místě!

 

Začalo to muzikou…

Úplně původně jsme vlastně chtěli jen spustit on-line rádio, které v nabídce českých stanic chybělo. Rádio s poctivou americkou muzikou někde na pomezí country a jižanského rocku, bez reklam a zbytečných keců. Neomíláme dokolečka pár provařených hitů, nehrajeme žádné oldies, snažíme se zachytit současnou americkou muziku českýma ušima a mícháme songy tak, aby to dunělo jak rozjetej rychlík. V našem podcastovém archivu najdete i řadu speciálních pořadů věnovaných jednotlivým hudebním žánrům. Tohle rádio jsme pojmenovali „Dixie“ podle konfederační vlajky – a to nejen na znamení geografické příslušnosti hudby, kterou máme tak rádi, ale také na počest všech těch „rednecks“, o nichž a pro něž naše oblíbené písně z amerického Jihu jsou.

 

…pokračovalo unikátním internetovým projektem…

Ale když jsme dávali dohromady koncept rádia, uvědomili jsme si, že za fanděním americké hudbě se skrývá něco hlubšího. Láska k Americe jako takové, láska ke svobodě, nespoutanému pohybu, otevřenému prostoru, lidské jedinečnosti. Ke světu, kde stále ještě platí, že člověk by se měl postarat sám o sebe, o svou rodinu, své okolí, žít svobodně s vědomím zodpovědnosti za svůj vlastní osud, pracovat ze všech sil a být připraven svůj způsob života bránit třeba i se zbraní v ruce. V České republice sice existují komunity oddané americkým autům, americké historii, americkým reáliím atd., ale chybí tu společné místo, kde by se všechny tyto komunity mohly alespoň virtuálně setkat. A tak jsme od internetového rádia udělali krok k webovému portálu zasvěcenému USA se vším, co k nim patří: muzikou, auty, motorkami, vojenskou historií, westernem, zbraněmi či filmem. K portálu, kde každý fanoušek Ameriky najde hromadu informací a zároveň může sdílet svou vášeň s lidmi, kteří jsou na tom podobně jako on.

 

…a (zatím) skončilo u prodeje originálních triček DixieGear.

Na podzim roku 2015 jsme zkusili nabídnout našich fanouškům, kterých utěšeně přibývá (českou verzi našeho webu měsíčně navštíví více než 50.000 čtenářů a posluchačů), ještě něco navíc. A tak jsme založili vlastní značku a eshop DixieGear – Original Redneck Outfit. Motivy našich triček vymýšlíme sami a tiskneme je na kvalitní materiál přímo v ČR. Zisk z jejich prodeje nám umožňuje provozovat portál Radiodixie.cz opravdu nezávisle, nemusíme naše internetové rádio zahlcovat reklamou, o kterou stejně nikdo nestojí, ale hlavně můžeme na stránkách internetového magazínu psát, o čem chceme a jak chceme. A tričkama to samozřejmě neskončí. Pro rok 2018 pro vás připravujeme spoustu překvapení…

 

Takže pokud to máte s Amerikou podobně jako my,
mohlo by se vám u nás líbit. 

„Tune sound of America guys!“